CUMHURİYET BAYRAMI FİNAL MAÇINI BİNALİ KARTAL YÖNETTİ

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen Futbol Turnuvası final karşılaşmasını eski FİFA kokartlı hakemlerden Binali Kartal yönetti. Final maçına ve kupa törenine Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü, İstanbul Eğitim Merkezi Müdürü, İstanbul Eğitim Merkezi 2. Müdürü, Silivri Açık Cezaevi İkinci Müdürleri, personel ve hükümlüler katıldı.

15 takımın 4 grupta mücadele ettiği futbol turnuvası Eylül ayında çekilen kuralar ile başladı. Gruplarından çıkmayı başaran takımlar çeyrek finalde karşı karşıya geldi. Yarı final maçları sonrası final ve üçüncülük müsabakaları 24 Ekim 2018 günü Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Futbol Sahasında oynandı. Müsabaka öncesi saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Müsabakalar sonucunda Genel Mutfak Fırtınaspor Futbol Takımı şampiyon olurken, ASİLCE Spor Futbol Takımı ikinci oldu. Turnuva üçüncüsü ise Alsancak Spor Futbol Takımı oldu. Derece yapan takımlara kupaları ve hatıra madalyaları düzenlenen törenle verildi. Ayrıca en centilmen takım ile gol kralı da kupalarını aldı. Turnuva maçlarını yöneten hakemlere ve misafir hakem Binali Kartal’a teşekkür plaketi verildi.

FİFA kokartlı eski hakemlerden Binalı Kartal, kendisine yapılan davet üzerine Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumuna geldiğini, böyle önemli ve manalı futbol turnuvasında final maçını yönetmiş olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu, cezaevlerinde yürütülen eğitim, öğretim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini yakinen görme imkânına sahip olduğunu belirtti.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur Erdoğan yaptığı konuşmada, turnuvaya katılan sporculara, turnuvanın organizasyonunda görev alanlara ve final maçını yöneten Binali Kartal’a teşekkür etti. Ayrıca, Cumhuriyetin ve demokrasinin önemine vurgu yapan Erdoğan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz, dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Futbol Turnuvası şampiyonu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Futbol Turnuvası şampiyonunun 12 Kasım 2018 günü Süper Kupa (Atatürk Kupası) maçında karşılaşacakları öğrenildi.