15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI İLE RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Biriminde 17 Temmuz 2017 günü "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı" düzenlendi. Aynı zamanda "15 Temmuz Resim ve Fotoğraf Sergisi" açıldı.

Programa Silivri Kaymakamı Ali Partal, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hayri Kaynar, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Zülkarneyin Kısık ve Mehmet Demir, Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Mehmet Aydın ve Metin Sarıhan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hacı Hasan Bölükbaşı, İstanbul Anadolu Adliyesi Adli Yargı Komisyon Başkanı Bekir Altun,Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görevli Cumhuriyet Savcıları Metin Arda ve Muhittin Bayırköylü, Silivri Jandarma Tabur Komutanı Bnb. Şener Kaytez, Silivri Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri, İstanbul Cezaevleri Kurum Müdürleri, davetliler, Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve hükümlüler katıldı.

15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen fotoğraf ve resim sergisi protokol tarafından açıldı. 22 Temmuz 2017 tarihine kadar ziyarete açık olan sergiyi birçok personel ve hükümlü ziyaret etti.

Salon programı sinevizyon gösterimi ile başladı, perde açıldığında ise 15 Temmuz gecesi ve gündüzünde yaşananlar Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli ve hükümlüleri tarafından tiyatro şeklinde sahnelendi. Tiyatro oyununda Demokrasi Zaferini kazanan halkın sevinç gösterileri, Saygı Duruşunda bulunmaları, İstiklal Marşını okumaları, şehitler için Kur'an ve dua okumaları canlandırıldı. Program katılımcılar tarafından beğenildi ve ayakta alkışlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız program bitimindeki konuşmasında; "15 Temmuz gecesi yaşananları bizlere aktaran bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanlara milletçe fırsat vermedik, bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz" dedi.