GENEL MÜDÜR YILDIRIM SİLİVRİ AÇIK CEZA İNFAZ KURUMUNDA AÇILIŞ VE ETKİNLİKLERE KATILDI

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumunda 10 Mart 2017 Cuma günü futbol sahası ile kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Futbol Turnuvası ile Bisiklet Parkur Yarışmaları kupa ve madalya törenleri yapıldı. Açılış ve etkinlik programlarına İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Öner, Ceza ve Tevkifevleri Sağlık ve Bilişim Daire Başkanı Serdar Sezer, Personel Tetkik Hakimi Faruk Karcı, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Kapıcı, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bakırköy Cezaevlerinden Sorumlu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar, Bakırköy Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Recep Karaman, Silivri Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Abdullah Özer, İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcısı, Ceza İnfaz Kurumları Tabur Komutanı, Silivri İlçe Jandarma Komutanı, Silivri Kaymakamı, Silivri Belediye Başkanı, İstanbul İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilisi, Bisikletliler Derneği yetkilisi, Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri ile İstanbul ili ve Silivri ilçesinden birçok kurum ve sivil toplum kuruluşu yetkilisi ile davetliler katıldı.

Program Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Birimi Çok Amaçlı Salonda başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Tanıtım Filmi ile 15 Temmuz Şehitleri belgeseli izlendi. Silivri Müftüsü İdris Çatmakaş tarafından tüm şehitler için dua okundu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar açılış konuşmasında program hakkında katılımcılara bilgiler aktardı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu: "Son yıllarda ülkemizdeki hızlı değişimle paralel, ceza ve infaz kurumlarının özellikle açık bölümleri cezadan çok bir eğitim yuvasına, cezalandırmadan öte bir iş sahasına dönüştüğü gözlenmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu başkanımıza, bisiklet federasyonumuza ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ederim." diye konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı gerçekleştirdiği konuşmada Türk futbolunun gelişmesi için gerekli çalışmaların federasyon tarafından yürütüldüğünü, futbol sahasının ceza infaz kurumu çalışanları ile hükümlülere hayırlı olsun dedi. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım konuşmalarında: “2000’li yılların başından bu güne cezaevlerindeki değişim ve gelişim bir başarı hikayesidir. Bu değişim ilk önce zihniyet değişimi ile başladı. Hükümlüyü ceza infaz kurumunda barındırmak yerine hükümlüyü topluma kazandırmak için hem psiko-sosyal ayağı olan hem de eğitim ayağı olan bir faaliyetler bütününe dönüşmüştür. İlk önce algı ve anlayış değişimi ile başlayan bu değişim daha sonra fiziki alt yapının iyileşmesi ile devam etmiştir. Devletimiz çok önemli kaynaklar ayırarak Silivri gibi çok modern kampüsler oluşturmuştur. Bugün burada örneklerini gördüğümüz sosyal alanların oluşmasına katkı sağlayan Türkiye Futbol Federasyonu ile Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerimi ve sayın valimize ve mülki amirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Buradaki organizasyonun yapılmasında ve tesislerin oluşmasına katkıları bulunan herkese emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Bugün burada yapılanlara baktığımızda anlam olarak değerli. Ayrıca bir bakışın değişmesi açısından da çok önemli bir faaliyet. Ben işin bu tarafını önemsiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından zemin ve tribünü yaptırılan Futbol Sahasının açılışında “15 Temmuz Futbol Turnuvası”nda dereceye giren futbol takımlarına kupa ve madalyaları verildi. Futbol sahasında profesyonel futbolcular ile hükümlü futbol takımları arasındaki gösteri maçını protokol ve davetliler izledi. Futbol Federasyonu Başkan 1. Başkanvekili Servet Yardımcı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’a Türkiye Milli Takım Forması hediye etti. Genel Müdür Yıldırım ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekiline ceza infaz kurumu el ürünü TFF amblemi yer alan bakır işleme pano hediye etti. Futbol sahasındaki programda Grup CTE tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi “5 yılda 10 bin kitap” hedefiyle protokol tarafından açıldı. Kütüphanede incelemelerde bulunan heyet daha sonra Sağlık Bakanlığınca Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumuna “Sağlık İçin Pedella” sloganı ile verilen bisikletler ile düzenlenen “Bisiklet Parkur Yarışması” sonucu dereceye giren ceza infaz kurumu çalışanı personel ve hükümlülere madalyalarını ve kupalarını verdi. Açılış ve etkinlikler sonrası Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu idari binasında kokteyl düzenlendi.

Açılış ve etkinlikler sonrası Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu idari binasında kokteyl düzenlendi.