SİLİVRİ AÇIK CEZAEVİNDE “HOŞGÖRܔ PROGRAMINDA MEHTER, MİTRİB VE SEMAZEN

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Eğitim Birimi Çok Amaçlı Salonda 18 Ocak 2017 Çarşamba günü Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar’ın girişimi ile Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi tarafından mehter, mitrib ve semazen programı gerçekleştirildi. Programa Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hikmet Gülay, Cumhuriyet Savcıları Metin Arda, Muhittin Bayırköylü, Ertuğrul Sarıyar, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Şener Kaytez, Ceza İnfaz Kurumları Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Gökçe Kesgin, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Müdürleri, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Feyzullah Sert, Esenler Halk Eğitim Müdür Vekili Erdal İnan, cezaevi personeli ve hükümlüler katıldı.

Hoşgörü kültürü ile Mevlana’nın felsefesinin yaygınlaştırılması hedeflenen programda yaklaşık 55 öğrenci ve eğitimci mehter, mitrib, semazen gösterimi yaptı. İlgi ile izlenen program ayakta alkışlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu tarafından Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert’e teşekkür plaketi verildi. Semazen, mehter ve mitrib programında rol alan öğrencilere ve eğitimcilere çiçekler sunuldu.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Uğur Erdoğan tarafından davetlilere ve öğrencilere program bitiminde kokteyl verildi.

Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen programın Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında da ileriki tarihlerde gerçekleştirileceği öğrenildi.